Spotkanie z artystą-malarzem

    13 czerwca uczniowie klas III – VI mieli niecodzienną okazję do spotkania z artystą. W progi naszej szkoły zawitał pan Marcin Mikołajczak, malarz obrazów.  Artysta malarstwem zajmuje się od dawna, cały czas jednak doskonali swoje techniki. Jego prace cechuje mocna i wyrazista faktura nadająca dziełom ekspresyjny charakter. Inspiracji poszukuje w codziennym życiu oraz w podróżach z aparatem po świecie. Po każdej wyprawie wraca z nowymi pomysłami, które stara się przekazać w swoich pracach. Na co dzień jest mieszkańcem Bojanowa i właśnie tam w prywatnej pracowni powstają znakomite dzieła.

    Pan Marcin z wielką pasją opowiadał  o swojej pracy , o inspiracjach  i powstawaniu  nowych obrazów. Szczegółowo opowiedział o technice jaką wykonuje swoje dzieła. Przywiózł ze sobą zdjęcia z dalekich podróży, przeróżne  narzędzia malarskie i oczywiście swoje dzieła.

    Uczniowie w skupieniu i z wielką ciekawością słuchali opowieści pana Marcina, zadawali mnóstwo  pytań, na które artysta odpowiadał. Spotkanie to wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, a wiedza przekazana im przez artystę na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.