Bezpiecznie z odblaskiem

Bezpiecznie z odblaskiem

            Wakacje się skończyły i w pobliżu naszej szkoły znów na drogach widoczni stali się uczniowie. Dlatego początek roku szkolnego to zawsze czas przypominania najmłodszym o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Wszak taka trasa jest codziennością każdego ucznia aż do kolejnych wakacji.

            W tym ważnym zadaniu wspierał smolickich nauczycieli nasz dzielnicowy, pan Michał Skupin, który w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” 15 września spotkał się uczniami klas I-III. Pan Michał przypomniał najmłodszym, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia. Znajomość tych zasad może zapobiec wielu nieszczęściom, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i ciągłe przypominanie.

            Na zakończenie spotkania pan dzielnicowy rozdał pierwszakom elementy odblaskowe oraz plany lekcji z zapisanymi zasadami bezpieczeństwa. Również pozostali uczniowie otrzymali odblaski, które – przyczepione do tornistrów – z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie z policjantem jak zawsze było dla dzieci dużą atrakcją i niesamowitym przeżyciem.