BIEG GLABERA

31 maja na stadionie w  Kobylinie odbył się bieg Glabera. Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowało 20 uczniów. Najlepiej spisali się chłopcy z „zerówki”, którzy zajęli na dystanie 60 metrów trzy pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Filip Olejniczak, drugie miejsce zajął Michał Płoszajczak, a trzecia lokata przypadła Krzysiowi Dolińskiemu. Również bardzo dobrze wypadła Marta Kowalczyk, która w tej samej kategorii dziewcząt nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce. Z pozostałej grupy uczniów ze Smolic jedynie Zuzanna Płaczek w grupie dziewcząt z klas 5 i 6 w biegu na dystansie 450 metrów zajęła trzecie miejsce. Reszcie biegaczy nie udało się uzyskać miejsca na podium, chociaż bardzo blisko w kategorii chłopców w najstarszej grupie był Jakub Kaźmierczak, który zajął czwarte miejsce. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Aleksander Czebatura 7 miejsce, Michał Puślecki  8 miejsce, Aleksandra Szwarczyńska 8 miejsce, Jakub Płóciennik 9 miejsce. Pozostali biegacze ze Smolic również zaprezentowali się bardzo dobrze, walczyli do samego końca o jak najlepsze miejsce, i uplasowali się na miejscach na miarę swoich możliwości.