Bożonarodzeniowe spotkanie

   W sobotnie popołudnie, 16 grudnia, w sali wiejskiej w Smolicach, przy licznie zgromadzonej widowni, odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, które  od wielu dni przygotowywały pod okiem swoich pań.

    Grupa „Smerfów” opowiedziała historię narodzin Jezusa, ale nie tę tradycyjną… Do małego Jezusa przychodzą zwierzątka przynosząc to, co dla nich najcenniejsze: Zajączek kapustę, Misio miód, Wiewiórka grzybki a Jeżyk jabłka.… Jasełka przedszkolaków, przygotowane przez panią Violettę Pilujską, wprowadziły wszystkich w miły, świąteczny nastrój. Całości dopełniały barwne stroje i piękna świąteczna dekoracja sceny.

    Grupa „Muchomorków” wystąpiła w strojach Śnieżynek i zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny, przygotowany pod opieką pani Małgorzaty Grzywaczewskiej.

    Na koniec zaprezentowała się grupa 0, przybliżając zgromadzonej widowni znaczenie świąt Bożego Narodzenia oraz związane z nimi tradycje i zwyczaje. Najstarsi przedszkolacy wraz ze swoją panią Marietą Kulus złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.   

    Po zakończonych występach na sali zjawił się długo wyczekiwany gość – Gwiazdor. Każdy przedszkolak, mały i duży, grzeczny i ten mniej grzeczny, otrzymał gwiazdkowy upominek.

    Sobotnie popołudnie upłynęło w świątecznej atmosferze. Zarówno występy dzieci przedszkolnych, jak i spotkanie z Gwiazdorem dostarczyły wszystkim niezwykłych emocji. Cieszy fakt, iż mimo wielu przedświątecznych obowiązków rodzice, dziadkowie, krewni znaleźli czas, by wraz z dziećmi radować się ze zbliżającego Bożego Narodzenia.

         Za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu bożonarodzeniowego spotkania serdeczne podziękowania należą się Wychowawczyniom i Paniom z przedszkola oraz rodzicom dzieci przedszkolnych.