Choinkowe dekoracje klasy drugiej

      Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Świąteczną atmosferę czuć na każdym kroku. W piątkowy ranek 16 grudnia uczennice i uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią i zaproszonymi „do pomocy” mamami przygotowywali dekoracje na świąteczne drzewko. Piękny świerk „przyjechał” do klasy prosto z lasu już w czwartek dzięki uprzejmości naszego leśniczego pana Krzysztofa Błaszyka. Aby zielone drzewko  stało się piękną bożonarodzeniową choinką, należało je przystroić. W ruch poszły nożyczki, kleje papiery, wstążeczki, pistolety i wiele innych materiałów, z których sprawne rączki drugoklasistów pod czujnym okiem i z pomocą mam wyczarowały oryginalne bombki z plastikowych butelek, które skrywały w swoim wnętrzu postacie Gwiazdora i bałwana. Te same małe paluszki wykonały drzewka z papieru metodą origami. Całości dopełnił łańcuch, którego pomysłodawczynią była jedna z naszych mam. Dzieci zawiesiły swoje prace na gałązkach i podziwiały końcowy efekt.

        Serdecznie dziękuję paniom: Darii Jarczewskiej, Agnieszce Czwojdrak, Hannie Szymańskiej i Monice Przewoźnej za poświęcony dzieciom czas i okazaną pomoc. Radosna atmosfera twórczej pracy udzieliła się małym i dużym.  Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich miłym przeżyciem.

         W poniedziałek 19 grudnia zawitali do naszej klasy niespodziewani goście. Przyjechał do nas z mamą i młodszym bratem Hubert Kurzawa – nasz niedawny kolega, uczeń. Przywiózł dla wszystkich upominki i świąteczne życzenia. Wspólnie z koleżankami i kolegami wykonał ozdobne drzewko, które zawiśnie na gazetce razem z pracami uczniów naszej klasy. Miło było spotkać się i wspólnie spędzić czas…