Ferie w Poznaniu

    Wbrew pozorom ferie zimowe to nie dla wszystkich czas odpoczynku od szkoły. Nasi uczniowie nawet w czas wolny nie zapomnieli o swojej szkole. Jedną z atrakcji przygotowanych na okres przerwy zimowej był wyjazd do Poznania. W programie wycieczki zorganizowanej przez p. Przemysława Gustowskiego znalazły się Termy Maltańskie oraz Jump Arena. A chętnych do udziału w niej było wielu. Niestety ze względu na panującą grypę nie wszyscy mogli wyjechać.

Z atrakcji najnowocześniejszego i największego wodnego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Polsce wykorzystującego naturalne wody termalne skorzystało 43 dzieci. Czas spędzili głównie w Aquaparku – jednej z czterech stref Term Maltańskich, korzystając z różnorodnych basenów: relaksacyjnego wypływowego, z falami, solankowego oraz zewnętrznego. Entuzjaści wrażeń korzystali z kilku zjeżdżalni, a najmłodsi spędzali czas w  brodziku oraz dziecięcej krainie zabaw. Chętni pod opieką pana Przemka i pana Maćka udali się także na basen sportowy – pełnowymiarowy basen o światowym standardzie z wieżą do skoków. Tam mogli spróbować swoich sił na wodnym torze przeszkód, pływając w basenie o głębokości 5m! Oczywiście w kamizelkach ratunkowych. Nasi uczniowie mieli również okazję wziąć udział w zabawach ruchowych w wodzie prowadzonych przez animatorów w ramach  programu „Lodowa kraina”. Udało się im nawet wygrać nagrody.

Po dwóch godzinach spędzonych na Termach Maltańskich przyszedł czas na Jump Arenę czyli Park Trampolin. Pod czujnym okiem instruktora po odpowiedniej rozgrzewce nasi uczniowie  korzystając z trampolin zwykłych i skośnych wykonywali w powietrzu przeróżne akrobacje. Dla bezpieczeństwa wyposażeni zostali w specjalne skarpety z anty poślizgiem. Wszyscy bawili się doskonale korzystając ze ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych i basenów z gąbkami. Swoich sił spróbować można było również na ściance wspinaczkowej oraz na Ninja Arenie – ekstremalnym torze przeszkód.

Wycieczka zakończona została, ku pokrzepieniu ciała, w McDonaldzie. 

Dla wszystkich uczestników był to wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń.