Konkurs ekologiczny „ŚMIECI SĄ WŚRÓD NAS!”

Dnia 28 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego ŚMIECI SĄ WŚRÓD NAS. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Robaczyńska a patronat objęło Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w pomieszczeniu lekcyjnym pracy przestrzennej wykonanej z surowców wtórnych. Każda z klas wykazała się kreatywnością i pomysłowością… z przyniesionych śmieci postały m.in. dżungla, las, kosmos, miasto… Jury po burzliwych naradach dokonało oceny prac a atrakcyjne nagrody zwycięzcom wręczył przedstawiciel RCEE pan Robert Marciniak.
Konkurs miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że śmieci na naszej planecie jest za dużo. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nasza planeta umiera. To już nie są żarty! Zastanówmy się czy tak rzeczywiści musi być? Zacznijmy od dziś! Segregujmy śmieci, nie spalajmy ich! Idąc na zakupy używajmy torby wielokrotnego użytku. Do szkoły zabierajmy wodę w bidonie i nie kupujmy kolejnego napoju w plastikowej butelce! To tak niewiele, a zarazem tak dużo. Opamiętajmy się!