Konkurs Matematyczny As piątych klas i As siódmych klas w Jutrosinie

W piątek 18 maja 2018 r. reprezentacja uczniów klasy V i VII wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym As piątych klas oraz I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym As siódmych klas. Konkurs ten zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.

Do walki stanęło 11 piątoklasistów i 12 siódmoklasistów z siedmiu szkół – Jutrosina, Kobylina, Szkaradowa, Konar, Dubina, Miejskiej Górki i Smolic. Naszą szkołę  reprezentowały : Aleksandra Przybylska z klasy piątej oraz  Aleksandra Szwarczyńska i Julia Kordasiewicz – obie uczennice z klasy siódmej. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test składający się z zadań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności. Maksymalnie można było zdobyć 30 punktów.

Podczas konkursu panowała bardzo miła, domowa atmosfera. Po ciężkiej pracy umysłowej uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.