Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

   Z uwagi na przypadający 9 maja Dzień Europy czyli święto Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Smolicach odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Inicjatorem i organizatorem konkursu była pani Iwona Majchrzak, nauczycielka geografii.

    W konkursowe szranki stanęły reprezentacje najstarszych klas. Ale swoją wiedzę o krajach UE mogli sprawdzić wszyscy uczniowie klas 5-7, którzy jako obserwatorzy dopingowali uczestników konkursu. Klasę 7 reprezentowały 2 drużyny: Julia Kordasiewicz i Natalia Majsnerowska oraz Mateusz Jarczewski i Jakub Płóciennik. W skład drużyn klasy 6 weszli: Wiktoria Łukowiak i Natalia Jarus oraz Kacper Kulus i Tobiasz Ratajczak.

Pytania konkursowe dotyczyły  zarówno samej UE jak i państw członkowskich. W trakcie konkursu uczestnicy i widownia zapoznani zostali z ciekawostkami dotyczącymi Europy. Poziom wiedzy uczestników był wyrównany, o czym świadczy fakt, iż do wyłonienia zwycięzców trzeba było przeprowadzić dogrywkę pomiędzy drużynami dziewczyn. Tym razem uczestnicy musieli  rozpoznać flagi 10 krajów UE. W emocjonującej dogrywce jednym punktem zwyciężyła drużyna dziewcząt z klasy 7.

    Julia Kordasiewicz i Natalia Majsnerowska wykazały się największą wiedzą dotyczącą Europy i Unii Europejskiej. Zarówno zwyciężczyniom jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy!