,MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA” – KONKURS DLA KLASY III

  W ramach realizacji projektu czytelniczego NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA klasa III wykonywała następujące działania. Na początku października wychowawczyni przedstawiła uczniom cel działań i formę ich realizacji . Pierwszym zadaniem uczniów było  odwiedzenie biblioteki szkolnej i wypożyczenie książki, której dotąd nie czytali. Każdy trzecioklasista wypożyczył ,, nowość” z zasobów bibliotecznych. W klasie wychowawczyni przedstawiła zadania dla uczniów.

  1. Samodzielnie przeczytać wybrany fragment lub rozdział książki.
  2. Zrobić ilustrację do przeczytanego fragmentu, uwzględniając na niej metryczkę książki ( wpisać: autora, tytuł, wydawnictwo i ilustratora).
  3. Zaprezentować przed klasą tę książkę – krótko streścić, zaprezentować ilustrację  i przeczytać głośno fragment tekstu.
  4. Włączyć się w akcję czytelniczą: ,, Całe Smolice czytają dzieciom” i głośno czytać najmłodszym uczniom oddziału ,, 0’’ i klas I – III przygody Słodziaków bohaterów książki pt. ,, Gang Słodziaków”.

W wyznaczonych terminach uczniowie prezentowali przeczytane książki przed klasą. Opowiadali, przedstawiali ilustrację i głośno czytali wybrany fragment. Wzorowo wywiązali się z zadań. Zrobili przepiękne ilustracje, opowiedzieli wybrany fragment i czytali głośno wcześniej przygotowany tekst.

Moim zdaniem w klasie trzeciej nie ma ,,mistrza” głośnego czytania. Są  ,,mistrzowie” głośnego czytania. Wszyscy do zadań przygotowali się z największą starannością, zrobili to bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowaniem. Stanęli na wysokości zadania. Gratuluję!!!

Ponadto co dwa tygodnie uczniowie klasy III głośno czytają przygotowany wcześniej rozdział książki pt. ,, Gang Słodziaków” najmłodszym uczniom naszej szkoły. W ten sposób promują czytelnictwo w szkole oraz czynnie włączają się do akcji ,, Całe Smolice czytają dzieciom”.