MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH

5 lutego w sali OSP Smolice odbyły się Mistrzostwa Powiatu w warcabach. W turnieju udział wzięło 23 dziewczynki i 26 chłopców z 10 szkół podstawowych ( SP nr 1 Krotoszyn, SP nr 4 Krotoszyn, SP nr 1 Koźmin Wlkp, Roszki, Biadki, Kobierno, Zalesie Małe, Kuklinów, Smolice i SP nr 8 Krotoszyn). Zawodnicy rywalizowali na dystansie 9 rund, a odpowiedni program do kojarzenia par czuwał nad sprawnym przebiegiem. Rywalizacja toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.
W kategorii dziewcząt wygrała zawodniczka ze SP nr 8 w Krotoszynie Magdalena Brykczyńska, drugie miejsce zajęła uczennica ze Smolic Katarzyna Kaczmarek. Na najniższym stopniu podium stanęła Justyna Łukowiak z Zalesia Małego. Czwartą lokatę zajęła reprezentantka Smolic Róża Szyrner.
W grupie chłopców tryumfował jedyny przedstawiciel SP nr 4 w Krotoszynie Dawid Gustowski (który obronił tytuł sprzed roku) na drugim miejscu uplasował się zawodnik ze Smolic Michał Puślecki, natomiast trzecią pozycję zajął Krawczyk Kacper z Koźmina Wlkp. Czwarte miejsce zdobył uczeń SP w Smolicach Antoni Czebatura.
Ponownie na wysokości zadania, a wręcz na medal spisało się Towarzystwo Gier Planszowych i Karcianych „BAŚKA”, które dla najlepszej trójki dziewcząt i chłopców ufundowało medale, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Ponadto niezależnie od zajmowanego miejsca każdy z 49 uczestników otrzymał medal, nagrodę rzeczową w postaci książki oraz napój i coś słodkiego. Dzięki temu pod wielkim wrażeniem byli wszyscy opiekunowie i bardzo mocno chwalili całą imprezę pod względem organizacyjnym, a także ze względu na imponującą liczbę nagród rzeczowych. Myślę, że najbardziej zadowoleni z całej imprezy byli zawodnicy, którzy nie tylko mieli możliwość skonfrontowania i poznania się z uczniami z innych placówek, ale także dostąpili zaszczytu odwiedzenia Smolic i wrócić do domu z nagrodą rzeczową. Jestem przekonany, że turniej przypadł im do gustu i chętnie przyjadą na następny. Dodatkowo na wręczeniu nagród zaszczycili nas swoją obecnością prezes „BAŚKI” Wiesław Lisiak, Pan Edmund Polny, Pan Feliks Bukowski i Pan Józef Turbański dzięki czemu impreza podniosła swoją rangę. Na koniec jeszcze raz wielkie podziękowania dla naszych hojnych sponsorów – D Z I Ę K U J E M Y!!!