MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

31 października 2016 roku w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych odbył się turniej szachowy w naszej szkole (druga eliminacja do mistrzostw szkoły). Najlepsi zawodnicy z tych zawodów reprezentować będą szkołę w mistrzostwach wielkopolski w drużynowych szachach. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie sześciu rund. Na 17 startujących zawodników, aż dziesięciu było z 3 klasy. Z turnieju na turniej poziom niektórych zawodników znacząco się podnosi, a niektóre partie stoją już na bardzo dobrym poziomie.

Po rozegraniu wszystkich partii zwycięzcą całych rozgrywek została tak jak w poprzednim turnieju Wiktoria Łukowiak, która wygrała wszystkie partie (jest to zawodniczka, która od zeszłego roku zrobiła duże postępy). Drugie miejsce po troszkę nie udanych pierwszych zawodach zajął Antoni Czebatura, który przegrał tylko z Wiktorią. Trzecia lokata przypadła Dawidowi Gustowskiemu, który ostatecznie nie zalicza się do klasyfikacji.

Oprócz Wiktorii i Antka prawo reprezentowania Szkoły Podstawowej w Smolicach na mistrzostwach wielkopolski w szachach drużynowych uzyskali Michał Puślecki i Aleksander Czebatura. Wynika z tego, że w finale wielkopolski będą nas reprezentowali ci sami uczniowie co na zawodach powiatowych