Nauka i zabawa klasy trzeciej w smolickim lesie…

          Wrzesień jest miesiącem, w którym w przyrodzie zachodzą bardzo duże zmiany. Rośliny i zwierzęta zaczynają pierwsze przygotowania do zimy. Nadchodzi jesień – najbardziej kolorowa pora roku w lesie. W tym czasie las obdarza wszystkich swoimi darami: grzybami, szyszkami, żołędziami i kolorowymi liśćmi.

            Uczniowie kl. 3 wybrali się z wychowawczynią na edukacyjną wędrówkę po lesie, by połączyć przyjemne z pożytecznym, tj. praktycznie sprawdzić to, czego z książek uczyli się w szkole. Podczas spaceru przyglądali się uważnie przyrodzie i zmianom, jakie w niej zachodzą. W lesie przypomnieli sobie jego warstwową budowę oraz rozpoznawali różne gatunki drzew, wsłuchiwali się w jego głos… Nazbierali też grzybów – oczywiście jadalnych, szyszek i żołędzi.

            Dzięki uprzejmości naszego leśniczego, pana Krzysztofa Błaszyka, dzieci mogły też aktywnie spędzić czas w leśniczówce. Po wędrówce leśnymi ścieżkami przyszedł czas na beztroską zabawę. A że pomysłów nie brakowało, bawiły się więc i w chowanego, i grupkami
na kocach lub grały w piłkę…

            Ponieważ w szkolnym kalendarzu zbliżał się Dzień Chłopaka, dziewczyny wręczyły swoim kolegom upominki z okazji ich święta. Przygotowały je nasze kochane mamy, które były też z nami w leśniczówce.
            Żal było wracać do szkoły, bo pogoda była piękna, a czas, spędzony na wspólnej, dobrej zabawie, szybko minął…