Niech żyją wakacje!

     Tym razem w piątkowy ranek ( 23 czerwca ) nie szkolny dzwonek, ale dzwon z wieży kościelnej wezwał na „zajęcia”.  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się Mszą św. którą w intencji pani dyrektor, nauczycieli, pani katechetki i pracowników szkoły i przedszkola oraz dzieci odprawił ksiądz dziekan dr Błażej Dojas.

      Po uczcie duchowej wszyscy przeszli do szkoły. Pogoda nie sprzyjała występom na powietrzu, dlatego uroczystość zakończenia roku została przeniesiona do sali szkolnej. Uczniowie kl.2  oraz przedszkolacy z oddziału „0” pod kierunkiem swoich wychowawczyń pani Beaty Szyrner i pani Mariety Kulus przygotowali i przedstawili piękne programy artystyczne. Drugoklasiści wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok nauki i pracy. Doradzili koleżankom i kolegom,  co zapakować na wakacyjną wyprawę oraz co robić, by wakacje były bezpieczne. Nie zabrakło też elementów humorystycznych, bo … niektórzy z występujących podzielili się swoimi najskrytszymi marzeniami, np. o zostaniu młodzieżowym dyrektorem szkoły… Całość programu okraszona była radośnie zaśpiewanymi wakacyjnymi piosenkami i  jakże pięknie u progu wakacji zabrzmiała wyśpiewana gromkim głosem deklaracja: „Kocham cię, kocham cię, szkoło ….”

          Grupa przedszkolna już dzień wcześniej żegnała się z zerówką i ze swoją panią. Ich program był więc tematycznie związany z tym wydarzeniem. Najmłodsi artyści pięknie recytowali i śpiewali. Ich program publiczność również nagrodziła gromkimi brawami.

        A że koniec roku to czas podsumowań,  w dalszej części uroczystości pani dyrektor Marlena Kamińska wręczyła trojgu najlepszym naszym uczniom: Wiktorii Łukowiak, Aleksandrze Szwarczyńskiej oraz Jakubowi Kaźmierczakowi listy gratulacyjne oraz nagrody od Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 Ponieważ przez cały rok trwały w naszej szkole różnego rodzaju konkursy i plebiscyty sportowe, dlatego pani Dyrektor  oraz pan Przemysław Gustowski wręczyli mnóstwo nagród sportowych. Nazwiska zwycięzców i zestawienia punktowe można przeczytać na stronie szkoły w zakładce „Sportowe wieści”.

          Nagrody książkowe wręczono też „Super Molom i Molikom…” – laureatom konkursu czytelniczego „W każdej szkole są książkowe mole” oraz najlepszym czytelnikom szkolnej biblioteki. Wiadomości znajdują się w zakładce ” Programy i projekty”

Ilość nagród i wyróżnień świadczy o tym, że przez cały rok wiele się w szkole działo, a każdy uczeń miał szansę wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, talentami, zaangażowaniem …

        Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała także Rodzicom za pomoc i współpracę, wręczając listy gratulacyjne tym, którzy bezinteresownie wspierali szkołę, a którzy zmieniają miejsce zamieszkania,  a co się z tym wiąże, ich dzieci odchodzą z naszej szkoły. Byli to pani Beata Łączka oraz państwo Marlena i Robert Kubiak .

        Pani Dyrektor podziękowała Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za cały rok wspólnej pracy, życząc  odpoczynku i nabrania sił do dalszej – po wakacjach ….