Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

    24 marca odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III. Konkurs ten organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Kobylinie, a  cel przyświeca mu zawsze ten sam – rozbudzanie u dzieci zainteresowania pięknem polskiego języka pisanego oraz kształtowanie umiejętności poprawnego pod względem ortograficznym pisania. O tym, że ortografia wcale nie jest taka trudna,  przekonali się Oliwia Gierlik, Nikodem Idziak i Antoni Czebatura. To właśnie oni dużo wcześniej sumiennie przygotowywali się i reprezentowali naszą szkołę podczas konkursu.                                                                         

     Do konkursu przystąpili trzecioklasiści ze  szkół w Jutrosinie, Kobylinie, Kuklinowie, Zalesiu Małym i Smolicach – razem 29 uczestników. Dyktando składało się z dziesięciu zdań i zostało wylosowane spośród tekstów przywiezionych przez każdą z uczestniczących szkół.

    Chociaż nie udało nam się zająć żadnego z czołowych miejsc, wróciliśmy do szkoły szczęśliwi i zadowoleni. Konkurs to nie tylko forma rywalizacji, ale również miłe spotkanie uczniów oraz okazja do nawiązania nowych znajomości. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i upominki.

    Dziękujemy Oliwii, Nikodemowi i Antkowi za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.