Pierwsze miejsce Laury Gozdek w Konkursie Ortograficznym

W piątkowe przedpołudnie 23.03.2018r.  Laura Gozdek i Izabela Niedbała reprezentowały naszą szkołę w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym , organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylinie. Rywalizowały z innymi uczennicami i uczniami klas trzecich z Jutrosina, Lutogniewa, Pogorzeli, Zdun, Kuklinowa i Kobylina.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poprawnie napisać dziesięciozdaniowy tekst,  naszpikowany trudnościami ortograficznymi. Tekst przygotował każdy z opiekunów,  a w drodze losowania jeden z nich stał się tekstem konkursowym. Po napisaniu dzieci udały się na poczęstunek i zwiedzanie kobylińskiej szkoły, a nauczyciele sprawdzali konkursowe prace.

Udział naszych dziewczynek zakończył się wielkim sukcesem Laury, która niemal bezbłędnie napisała tekst i zajęła pierwsze miejsce!  Bardzo dobrze spisała się również Iza. Obie dziewczynki wspaniale i godnie reprezentowały nasza szkołę za co bardzo im dziękujemy.

Dziękujemy również organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie. Za rok z pewnością znów nasi uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie i wykazać się ortograficzną wiedzą.