PODSUMOWANIE KONKURSU NA NAJAKTYWNIEJSZĄ I NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANĄ KLASĘ
Na początku roku szkolnego samorząd uczniowski wraz ze swoim opiekunem po pomysłowych obradach przedstawili program na najaktywniejszą i najbardziej zaangażowaną klasę. Była to II edycja konkursu, który w ubiegłym roku bardzo spodobał się społeczności szkolnej. Większość zadań zaplanowanych w projekcie udało się w ciągu całego roku szkolnego zrealizować. Niektóre zagadnienie, które nie weszły w życie, spróbujemy zrealizować w następnym roku szkolnym lub wymienić na inne. Z mojego punktu widzenia najtrudniejsze do oceny były występy artystyczne, ponieważ w porównaniu z poprzednim rokiem poziom prezentacji poszczególnych drużyn stał na bardzo wysokim poziomie. Najwięcej punktów natomiast uczniowie tracili podczas sprawdzania logo szkoły. Okazuje się, że dla niektórych założenie logo szkoły jest nie lada problemem. Noszenie znaczka, symbolu naszej placówki, jest równoznaczne z dużą więzią ze swoją szkołą oraz promowanie jej w środowisku lokalnym. Pozytywnym efektem samorządowego konkursu jest również znaczny wzrost wyników prowadzonych w szkole zbiórek, takich jak Góra Grosza, zbiórka zużytych baterii czy makulatury. Co jest równoznaczne z dodatkowymi pieniążkami, które szkoła może przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w przedostatni dzień szkoły. W tym roku wszystkie klasy za ogromny wysiłek i trud, jaki włożyły w poszczególne konkurencje, zostały wynagrodzone w jednakowy sposób. Cała społeczność szkolna otrzymała lody, które ufundowała Rada Rodziców. Wprawdzie w regulaminie zapisane było, że nagrodą będzie wyjazd za połowę ceny na basen, jednak byłoby to trudne do zorganizowania w tak krótkim czasie. Być może w przyszłym roku szkolnym zwycięzcy pierwszej i drugiej edycji dostaną taką propozycję.
Jako opiekun samorządu bardzo wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie w poszczególne konkurencje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, niezależnie od tego, kto zostanie opiekunem samorządu, zabawa ta będzie kontynuowana, a nowy samorząd uczniowski zaproponuje jeszcze ciekawsze rozwiązania.
Szczególne podziękowania należą się czterem uczennicom: Julii Nabzdyk, Wiktorii Łukowiak, Natalii Jarus i Natalii Majsnerowskiej, które aktywnie włączyły się w projekt i mocno się w niego zaangażowały.
Przemysław Gustowski
Opiekun samorządu szkolnego