Pożegnanie Klasy VIII

   Każdą czynność wykonuje się w życiu po raz pierwszy i po raz ostatni. Życie tak jest właśnie stworzone, że kolejne etapy kończą się, ale zaczynają się nowe…

    25 czerwca nadszedł czas rozstania z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Smolicach. W uroczystości wzięli udział Inspektor Oświaty Pani Sylwia Wachowiak, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły, Rodzice oraz Uczniowie Klas VII i VIII .

    Zgodnie z tradycją placówki ósmoklasistów pożegnali najpierw młodsi koledzy i koleżanki z klasy VII. Następnie wzruszające słowa podziękowań skierowali do nauczycieli, pracowników szkoły oraz swoich rodziców tegoroczni absolwenci. Głos zabrali również Dyrektor Szkoły Marlena Kamińska, Inspektor Oświaty Sylwia Wachowiak oraz Wychowawczyni Klasy VIII Małgorzata Bieganek-Szczurek

    Po wystąpieniach nadszedł najważniejszy moment. Wychowawczyni klasy VIII Pani Małgorzata Bieganek-Szczurek z Panią Dyrektor rozdały świadectwa i upominki. Tylko jedna uczennica odebrała świadectwo z wyróżnieniem – Aleksandra Przybylska. Rodzice Oli, Państwo Agnieszka i Kazimierz Przybylscy, odebrali z rąk Pani Dyrektor list gratulacyjny.  Podziękowania odebrały również Mamy działające w Radzie Rodziców – Pani Maria Czebatura, Pani Monika Przewoźna, Pani Agnieszka Przybylska i Pani Małgorzata Ratajczak – za ich wieloletnią pomoc, wsparcie, zaangażowanie oraz bezinteresowną pracę na rzecz szkoły.

   Naszym Absolwentom dziękujemy za lata wspólnej pracy i wszystkie wspomnienia, które zostawiacie w naszej pamięci. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości nie zawiedziecie oczekiwań naszych i swoich Rodziców.

Nie zapomnijcie tego, czego się nauczyliście oraz osób, które was tego nauczyły. Niech smolicka szkoła i jej nauczyciele pozostaną w Waszych sercach i pamięci.

Życzymy Wam samych sukcesów, choć sami wiecie, jak wiele wysiłku trzeba, aby je osiągnąć. Niech doświadczenia zdobyte w edukacji dodadzą Wam odwagi, wiary w siebie i pomogą dotrzeć do wyznaczonego celu. Nigdy nie traćcie nadziei i wiary we własne siły i  możliwości.

POWODZENIA !