Dekanalny Konkurs Religijny

Dnia 26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie już po raz ósmy odbył się Dekanalny Konkurs Religijny. Przebiegał on w dwu kategoriach: kl. 1 – 3 i kl. 4 – 6. Konkurs miał na celu poznanie i pogłębienie znajomości treści poszczególnych Ewangelii. Każdy, kto chciał wziąć w nim udział musiał sięgnąć po Pismo Święte Nowego Testamentu i zapoznać się z jego treścią. W tym roku była to Ewangelia wg św. Jana.

Dzieci z młodszych klas stosując różne techniki plastyczne wykonywały prace, w których należało przedstawić wybraną scenę ewangeliczną. Koniecznie trzeba podkreślić zaangażowanie i zapał młodszych dzieci. Wpłynęło 17 prac i to jakich ! Pomysłowość, technika wykonania, często „mrówcza” praca sprawiły, że jury miało bardzo trudne zadanie, a że wybrać można było tylko dwie prace, ostatecznie do Jutrosina wysłano malunki Julii Nabzdyk z kl. 2 i Wiktorii Łukowiak z kl. 1. Z pozostałych prac powstała piękna wystawa, którą można obejrzeć w miejscowym kościele.

Starsi uczniowie musieli poświęcić czas i włożyć trochę więcej wysiłku, ponieważ pisali test, w którym wykazywali się znajomością przeczytanej księgi. Tu jednak nie było problemu z wyłonieniem zwycięzców, bo wygrali ci, którzy zdobyli najwięcej punktów. Najlepszą wiedzą wykazały się dziewczynki z klasy VI: Ania Nabzdyk i Kasia Płaczek. Uczennice reprezentowały naszą szkołę w konkursie wiedzowym.

Nas cieszy fakt, że i w eliminacjach dekanalnych praca Wiktorii zajęła III miejsce.

Tym razem naszym uczennicom nie udało się stanąć „na pudle,” ale satysfakcja duża, bo doskonała znajomość Ewangelii św. Jana na pewno przyda się w przyszłości.

Wszystkie uczestniczki konkursu wróciły z nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.

Wszystkim, zarówno młodszym, jak i starszym uczestniczkom obu etapów konkursu dziękujemy za zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy …