Dzieci śpiewają …

W piątkowe przedpołudnie, dn. 24 maja br. uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Zdunach. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jarus i Grzegorz Ławniczak z klasy III, z klasy II – zespół w składzie: Aleksandra Szwarczyńska , Zuzanna Płaczek, Julia Nabzdyk, Julia Kordasiewicz i Natalia Majsnerowska, z klasy I – Wiktoria Łukowiak.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani pod względem muzycznym, a poziom śpiewających artystów był bardzo wysoki, więc emocje towarzyszyły do samego końca… Po występie wszystkich uczestników konkursu, przyszedł czas na poczęstunek i na zawarcie nowych znajomości. Kiedy jury, składające się z samych fachowców, specjalistów od muzyki, podjęło już decyzję w sprawie werdyktu, uczestnicy wrócili na salę z bijącymi z emocji serduszkami. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że pierwsze miejsce w kategorii klas I zajęła Wiktoria Łukowiak, która zaśpiewała piosenkę pt. „A ja mam psa.” Również pierwsze miejsce, tym razem w kategorii klas II, zajął zespół z klasy II. Aleksandra Szwarczyńska śpiewała i grała na gitarze, a towarzyszyły jej śpiewające koleżanki. Drugoklasistki zaśpiewały piosenkę pt. „Kiedy w piątek słońce świeci.” Natomiast duet z klasy III, w swojej kategorii wyśpiewał trzecie miejsce, wykonując piosenkę pt. „Przyjaciel wie.”

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Mimo że na scenie toczyła się zacięta rywalizacja, konkursowi towarzyszyła bardzo miła, przyjazna, prawdziwie rodzinna atmosfera. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy konkursu wspólnie bawili się przy piosence śpiewanej przez panią Natalię Śpitalniak (jedną z jurorek) pt. „Puszek okruszek.”

Brawa dla wszystkich małych wykonawców !