Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy

Pod hasłem Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy… odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek. W sali OSP, w pięknej świątecznej scenerii, zgromadzili się rodzice, dziadkowie, mieszkańcy Smolic, przyjaciele szkoły, by oklaskiwać małych artystów. Na szkolnej estradzie stanęli utalentowani muzycznie uczniowie, którzy pięknym głosikiem, małym dziecięcym serduszkiem wyśpiewali całą swoją miłość do Jezuska i radość z oczekiwania na te niezwykłe święta Bożego Narodzenia. „Rywalizacja” toczyła się w trzech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I – III i wykonawcy z kl. IV – VI.

Każde z występujących dzieci wykonywało wybraną kolędę lub pastorałkę. Konkursowe zmagania oceniało szacowne jury w składzie: pani Weronika Piasna, pani Dorota Czwojdrak, pan Andrzej Kamiński i pan Łukasz Maćkowiak. Nie miało ono łatwego zadania, bo poziom wykonawców był bardzo wyrównany, a wszystkie występy – jedyne, niepowtarzalne – były nagradzane gromkimi brawami.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił też zespół gitarowo – wokalny (jego skład stanowią nasze absolwentki…) prowadzony przez pana A. Kamińskiego, który wykonał piękne „świąteczne” piosenki.

Na zakończenie koncertu ogłoszono wyniki konkursowych zmagań:

dzieci przedszkolne:

1. miejsce: Aleksandra Przybylska

2. miejsce (ex aequo):

  • Szymon Antkowiak                             
  • Antoni Czebatura

3. miejsce (ex aequo):

Kacper Gruszczyński

 Aleksander Czebatura

 klasy I – III:

1. miejsce: Zuzanna Płaczek

2. miejsce(ex aequo):

  • Julia Puślecka i Klaudia Skupin (duet)
  • Grzegorz Ławniczak
  • Jakub Płóciennik

3. miejsce: Natalia Jarus

klasy IV – VI:

1. miejsce: Katarzyna Płaczek

2. miejsce: Wiktoria Przewoźna

3. miejsce (ex aequo):

  • Zuzanna Konrady
  • Anna Nabzdyk
  • Patryk Białek

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nie zabrakło też upominków dla pozostałych uczestników, a szkolny Mikołajek obdarował publiczność i wszystkie dzieci słodyczami. Było to możliwe dzięki ogromnej życzliwości i wielkiemu sercu właścicieli smolickich sklepów, przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, banków, a także firm TESCO i DINO. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

Nie zabrakło też nagród indywidualnych. Nagrodę ufundowaną przez pana Łukasza Maćkowiaka otrzymała Natalia Majsnerowska. Pan Andrzej Kamiński wyróżnił Zuzannę Płaczek. Nagroda ufundowana przez dyrektor Dorotę Krajewską powędrowała do Róży Szyrner – najmłodszej artystki, która wystąpiła poza konkursem…

Laureatki pierwszych miejsc będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się dnia 12 stycznia 2013 r.

Nasz szkolny koncert zakończyło wspólne kolędowanie. W ten sposób nieco skróciliśmy czas oczekiwania na te najmilsze, prawdziwie rodzinne święta…