Wycieczka trzecioklasistów

19 czerwca o godzinie 7.30 wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę; my – trzecioklasiści, nasze mamy, wychowawczyni i kilkoro uczniów z innych klas.

Pierwszy przystanek to Lednogóra. Promem przepłynęliśmy na Ostrów Lednicki i tam zobaczyliśmy pozostałości po siedzibie pierwszego Piasta – Mieszka I i jego żony czeskiej księżniczki Dobrawy.

Kilka kilometrów dalej, w Dziekanowicach jest Skansen Wsi Wielkopolskiej. Mogliśmy zajrzeć do wnętrza chat i zapoznać się z warunkami życia chłopów i ziemian wielkopolskich na przełomie XIX i XX w.

Kolejny przystanek – pierwsza stolica Polski – Gniezno.

Tutaj podziwialiśmy Katedrę Gnieźnieńską, a w niej m.in. sarkofag z relikwiami Św. Wojciecha i wspaniałe Drzwi Gnieźnieńskie. Przewodnik opowiedział nam historię życia pierwszego polskiego świętego, a także o tym jak powstawały słynne Drzwi.

Ostatnie miejsce do, którego się udaliśmy to Park dinozaurów ZAUROLANDIA. Wędrując wokół Jeziora Rogowskiego podziwialiśmy blisko 80 naturalnej wielkości zwierząt prehistorycznych.

Było też pyszne jedzonko i świetna zabawa na wielkim placu zabaw. Każdy z nas przeszedł trasę parku linowego.

Do domu wracaliśmy troszkę zmęczeni, ale baaaardzo zadowoleni. Pogoda też byla wymarzona, więc narzekać nie było powodów.