„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”

Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym programie. W całej Polsce odbyła się już 14. edycja tego przedsięwzięcia. Uczestnictwo w programie było bezpłatne, dlatego tym bardziej warto było skorzystać z otrzymanych materiałów.

Czwartoklasiści korzystali z pakietów edukacyjnych „Droga i Ja.” Jest to unikatowy zestaw dydaktyczny dla uczniów i nauczyciela, który składa się z zeszytów ćwiczeń, testów, materiałów dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Tematyka obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz sposoby ekologicznego przemieszczania się.

W ramach tego programu uczniowie razem z Filipkiem i Oliwką zgłębiali tajniki bezpieczeństwa. Uczniom pomagały zestawy edukacyjne, które były podzielone na dwie części: Bezpieczeństwo dla wszystkich i Mobilność dla wszystkich. Treść pierwszej z nich dotyczył kodeksu drogowego, jazdy na rowerze, nauki przewidywania niebezpieczeństw, korzystania z komunikacji publicznej i poruszania się podczas złej pogody. Druga część dotyczyła odnawialnych źródeł energii, przemieszczania się w okolicach szkoły, „miękkich” środków transportu, obiegu wody w fabryce i elektrycznego samochodu.

Razem z Oliwką i Filipkiem uczniowie dowiedzieli się, jak zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo oraz jak dbać o naszą planetę podczas codziennych podróży.

Uczniowie bardzo chętnie pracowali na zajęciach korzystając z otrzymanych pakietów edukacyjnych.