Na jezdni jestem bezpieczny – zdobywam kartę rowerową – moje pierwsze prawo jazdy

Klasa czwarta to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka, przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania karty rowerowej. Pozwala ona dzieciom pełnoprawnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wprawdzie o zasadach bezpiecznego poruszania się wiedzą już najmłodsi uczniowie, ale dopiero w klasie czwartej mogą zdawać „egzamin” na kartę rowerową. Dzieci już od września na zajęciach technicznych przygotowywały się do tego ważnego w ich życiu wydarzenia.

Przepisy ruchu drogowego czwartoklasistom nie są obce, co udowodnili zaliczając na bieżąco wiadomości na zajęciach. Dnia 26 maja odbył się „egzamin.” Na tę okazję uczniowie oczywiście „zamówili” sobie piękną pogodę, więc nastroje mieli znakomite, mimo zdenerwowania. W tym dniu musieli dodatkowo rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Składał się on z 48 pytań, który dzieci rozwiązywały w czasie 30 minut. Wszyscy uczniowie po zaliczeniu testu musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Czwartoklasiści zaliczyli również jazdę rowerem po torze przeszkód, który do łatwych nie należał. Nad prawidłowym przebiegiem „egzaminu” teoretycznego i praktycznego czuwała pani Dyrektor, Marlena Kamińska.

Już niedługo czwartoklasiści otrzymają karty rowerowe, ponieważ zasady i przepisy ruchu drogowego nie są im obce. Mamy nadzieję, że wiedza, jaką uczniowie zdobyli pozwoli im na bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym.