Konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

Nasi uczniowie z ochotą i pasją przystąpili w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.

Do szkoły wpłynęło aż 26 prac konkursowych, z których komisja wybrała 5. Zostały one przesłane do Poznania i wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich.

Spośród 265 prac, jakie wpłynęły z 17 powiatów naszego województwa w kategorii szkół podstawowych klas I-III wyróżnienie otrzymała praca trzecioklasistki Julki Nabzdyk. Serdecznie Julce gratulujemy !