„Młodzież zapobiega pożarom”

Pod takim hasłem odbył się w piątek 14.03.2014 w Kobylinie Gminny Konkurs Pożarniczy zorganizowany przez Zarząd Gminny OSP. Po raz kolejny do zmagań z zakresu wiedzy pożarniczej stanęli uczniowie z naszej szkoły. Przygotowywali się sami, korzystając z dostępnych materiałów oraz pod czujnym okiem smolickich strażaków, którzy wyposażyli dzieci w podstawową wiedzę.

Do Kobylina pojechali: Julia Jarus, Jakub Turek i Filip Sroczan uczniowie kl.IV oraz Dorota Szpak, Wiktoria Przewoźna i Justin Roszek z kl V. Towarzyszyli dzieciom prezes smolickiej OSP pan Wiesław Skowroński i pan Piotr Wachowiak.

Nasi uczniowie startowali w grupie szkół podstawowych współzawodnicząc z rówieśnikami ze szkół z Kuklinowa, Zalesia Małego i Kobylina. Radość naszej ekipy była ogromna, gdy okazało się, ze Julia Jarus zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem ze zwyciężczynią. Dzięki zajęciu miejsca na podium Julka zakwalifikowała się do etapu powiatowego, gdzie dalej będzie walczyć i godnie reprezentować naszą szkołę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a za Julkę trzymamy kciuki.