Ułamkowy zawrót głowy

W nauczaniu oprócz samej wiedzy istotny jest sposób jej przekazywania uczniom, zainteresowanie przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń życia codziennego. Ten cel wspaniale realizują konkursy. Pokazują, że matematyka może być ciekawa oraz zachęcają uczniów do dalszego zdobywania wiedzy.

Dnia 29 kwietnia (kl. 5 i 6) oraz 30 kwietnia (kl. 4) bieżącego roku uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie matematycznym. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształcenie umiejętności logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem zadań tekstowych, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy. Zdania dotyczyły ułamków zwykłych. Uczestnikami konkursu byli wszyscy uczniowie z klas 4 – 6. Stopień trudności zadań był dostosowany do wieku dzieci.
Po sprawdzeniu zadań konkursowych wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nie tylko dyplomy, ale i nagrody. Pozostali uczestnicy również otrzymali drobne upominki. Wszystkie nagrody ufundowało GWO.

Lista laureatów konkursu:

klasa IV

I miejsce: Kornelia Ratajczak

II miejsce: Kacper Morawski

III miejsce: Julia Jarus

klasa V

I miejsce: Dorota Szpak

II miejsce: Sara Gozdek

III miejsce: Nikodem Skupin

klasa VI

I miejsce: Kinga Sroczan

II miejsce: Adam Kulawski

III miejsce: Klaudia Andrzejewska 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy.