Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dnia 13 lutego w naszej szkole odbył się apel pod hasłem Bezpieczne ferie zimowe, który przygotowali uczniowie klas 3-6 pod kierunkiem pani Pauliny Matysiak – Zalewskiej.

Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się także, jak ważne jest właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień oraz jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy jeżdżąc na nartach, łyżwach i sankach. Mali aktorzy, wśród których był policjant przypomnieli wszystkim o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze.

Podczas ferii nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie, ponieważ nietrudno wtedy o wypadek. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, które miały na celu uwrażliwienie dzieci na zdrowe i bezpieczne spędzenie ferii zimowych. Wychowankowie uświadomili swoim kolegom i koleżankom konsekwencje nierozważnych zachowań.

Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Niektórzy gdzieś wyjadą, inni pozostaną w swoich domach. Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Uczniowie przedstawili również zasady dotyczące zachowań podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas apelu nie zabrakło też przestróg, których należy przestrzegać by zdrowo i bezpiecznie wrócić po feriach do szkoły.

W tym dniu naszym szczególnym gościem był dzielnicowy, pan Michał Skupin, który również przestrzegł uczniów przed czyhającymi zagrożeniami. Mimo iż jak na razie pogoda nie jest typowo zimowa to w każdej chwili może się zmienić. Musimy być przygotowani na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Po apelu pani Dyrektor  życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

Pamiętajmy: O bezpieczeństwie należy pamiętać nie tylko w zimie, ale przez cały rok: podczas zabaw, w szkole i podczas drogi do szkoły.