Gminny Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważna sprawa, dlatego ogromny nacisk kładziemy na znajomość przepisów ruchu drogowego.

Dnia 10 kwietnia 2015 roku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Celem turnieju było wyłonienie drużyny na eliminacje powiatowe. W konkursie uczestniczyły drużyny z Gminy Kobylin: Szkoła Podstawowa Kuklinów, Szkoła Podstawowa Smolice, Szkoła Podstawowa Zalesie Małe oraz gospodarze Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas 5 i 6: Julia Jarus, Kornelia Ratajczak, Maciej Kowalski i Nikodem Skupin. Przed turniejem uczniowie ćwiczyli rozwiązywanie testów z ruchu drogowego oraz jazdę na rowerze po torze przeszkód.

Komisja konkursowa, czyli przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kobylinie, Policji oraz opiekunowie drużyn czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań. W tym roku był on dużo trudniejszy niż w poprzednich latach. Sprawdzano również umiejętność jazdy po torze przeszkód. Uczniowie musieli pokonać równoważnię, tarkę, rynnę, bramkę wiszącą, korytarz z desek, slalom z ograniczeniem i zatrzymanie w miejscu. Uczestnik był karany ujemnymi punktami za nieprawidłowy przejazd. Każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test i pokonywał tor przeszkód. Po zsumowaniu punktów wyłoniono drużynę.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kobylina, która będzie reprezentowała naszą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 24 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce, jednak sam wynik nie jest najważniejszy. Cenniejsza jest świadomość czyhających zagrożeń na uczestników ruchu drogowego oraz chęć pogłębiania swojej wiedzy, aby ustrzec się niebezpieczeństw. Uczestnikom serdecznie gratulujemy.