Hej ho, do szkoły by się szło!

I po wakacjach! ” Żal nam słonecznej swobody…” brzmią w uszach słowa jednej z piosenek, ale nowy szkolny rok czas rozpocząć. Dnia 01 września tradycyjnie zapoczątkowała go msza św., którą w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i dzieci odprawił ks. proboszcz Błażej Dojas. Nowi uczniowie wyszli z kościoła z poświęconym tornistrem wraz z całą jego zawartością, a pozostałym uczniom zostały poświęcone dzienniczki. Z takim błogosławieństwem nauka na pewno pójdzie jak z płatka …

O godz. 10.00 wszyscy zebrali się w szkole na uroczystej akademii. Wśród naszych gości byli: ks. proboszcz Błażej Dojas, pani Sylwia Wachowiak – Inspektor do Spraw Oświaty, pani Jolanta Krzyżosiak – Turek – przewodnicząca Rady Rodziców, pan Józef Ratajczak – sołtys wsi a zarazem radny naszej gminy oraz wielu rodziców i dziadków. Uczniowie kl. III pod okiem swojej wychowawczyni – mgr Beaty Szyrner przygotowali okolicznościową akademię. Śpiewem i wierszami pożegnali czas wakacji i beztroskiej laby. Przywitali uroczyście nowych uczniów – pierwszoklasistów, obiecując im pomoc w niełatwych pierwszych dniach pobytu w szkole.

W programie trzecioklasistów nie zabrakło też momentu zadumy i refleksji. 75 lat temu kraj nasz został napadnięty przez wojska niemieckie, co dało początek II wojnie światowej. Uczniowie wierszem i pieśnią podziękowali bohaterom tamtych czasów, oddali im cześć…

Po akademii głos zabrała pani dyrektor mgr Marlena Kamińska. Uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, życząc nauczycielom i uczniom wielu sukcesów. Życzenia podobnej treści złożyli także: pani Sylwia Wachowiak, ksiądz Proboszcz oraz pan Sołtys.

Teraz nie pozostało już wszystkim nic innego, jak zabrać się do rzetelnej i systematycznej pracy, której owocami będą oceny i sukcesy uczniów. Powodzenia!