Śpiewali po angielsku i niemiecku

W czwartek, 27 listopada, w sali szkolnej kobylińskiego gimnazjum odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów z terenu gminy Kobylin, którzy rywalizowali w 11 kategoriach. Można było startować w kategorii solista bądź zespół, śpiewając piosenkę w języku angielskim lub niemieckim.

W gronie startujących oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. W kategorii klas I-III jako zespół z niemiecką piosenką „Die Biene Maja” wystąpiły drugoklasistki: Paulina Snela i Aleksandra Przybylska, natomiast jako solistka z angielską piosenką „Endless summer” zaprezentowała się trzecioklasistka Wiktoria Łukowiak. W kategorii klas IV-VI reprezentowali nas soliści z klasy V: Julia Jarus z niemieckim utworem „Bronze, Silber, Gold” oraz Jakub Turek z angielskim przebojem ”Rude”. Po angielsku śpiewał też zespół czwartoklasistów w składzie: Julia Nabzdyk, Zuzanna Płaczek, Aleksandra Szwarczyńska oraz Jakub Płóciennik, wykonuąc utwór „Stand be my”.

W jury zasiedli: burmistrz Bernard Jasiński, Katarzyna Jackowska – dyrektor Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Małgorzata Polna – przedstawicielka Rady Rodziców, Sławomir Domaszewski – nauczyciel muzyki, Bartosz Juzyk – nauczyciel języka angielskiego, a także juror wylosowany spośród przybyłych opiekunów: Marlena Kamińska – dyrektor SP Smolice. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wokalnych zmagań jurorzy udali się na obrady. Po około 30 minutach przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu. W poszczególnych kategoriach przyznawano tylko pierwsze miejsca. Reprezentanci naszej szkoły triumfowali w dwóch kategoriach: Wiktoria Łukowiak jako solistka-język angielski oraz Julia Jarus jako solistka-język niemiecki. Pozostali uczniowie nie zdobyli głównych nagród, ale spisali się równie dobrze, prezentując talenty zarówno wokalne, jak i językowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!