Wielkie sukcesy małych artystów

W sobotę, 17 stycznia, w Kobylinie odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Reprezentanci naszej szkoły jak zawsze spisali się wyśmienicie i wrócili do domów z licznym nagrodami. Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie oraz nagroda specjalna – to ich osiągnięcia!

Na scenie w sali widowiskowej przy ulicy Strzeleckiej wystąpiło ponad 30 młodych artystów, nie tylko z terenu gminy, ale także z Pępowa, Jutrosina czy Krotoszyna. Konkurs jak co roku zorganizował Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI. Oceniało ich jury, w którym znalazła się szóstka osób związanych z muzyką: ojciec Walenty z miejscowego klasztoru franciszkanów (przewodniczący), emerytowana nauczycielka Mirosława Konieczna, organista Ireneusz Noelle, Anna Mielcarek z Chocza oraz Ewa Lis i Łukasz Kurpas ze Scholi Liturgicznej z Katowic-Panewnik.

aniolkiNaszą placówkę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: Jan Wojtkowiak (przedszkole), Wiktoria Łukowiak (kl. I-III) i Zuzanna Płaczek (kl. IV-VI). Jak się potem okazało występ każdego z nich wywarł na jurorach duże wrażenie, o czym świadczyły wyniki. Oto bowiem w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Płaczek (ex aequo z duetem chłopców z SP Zalesie Małe). Co warte podkreślenia – zwyciężyła ona trzeci raz z rzędu, a jest uczennicą dopiero IV klasy. Ponadto Zuzia otrzymała nagrodę specjalną od burmistrza Bernarda Jasińskiego. W kategorii przedszkolaków jurorom najbardziej przypadł do gustu występ Jasia Wojtkowiaka i to właśnie jemu – jako jedynemu – przyznano pierwszą lokatę. Nieco mniej szczęścia miała Wiktoria Łukowiak, która w kategorii klas I-III została sklasyfikowana na drugim miejscu.

Trójce naszych małych artystów serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów, które – nie mamy co do tego wątpliwości – jeszcze nieraz staną się ich udziałem. Zuzia, Wiktoria i Janek udowodnili, że w Smolicach wokalnych talentów nie brakuje. Warto dodać, iż tydzień po konkursie wszyscy troje zaśpiewali na koncercie laureatów w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie.