KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZĄ I NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANĄ KLASĘ

     samorzad uczniowskiW roku szkolnym 2015/2016 samorząd uczniowski wraz ze swoim opiekunem p. Przemysławem Gustowskim ogłosił konkurs na najaktywniejszą i najbardziej zaangażowaną klasę. Przygotowane zadania konkursowe realizowane będą przez wszystkie klasy w ciągu całego roku szkolnego i nagradzane będą punktami. Na koniec roku samorząd uczniowski zliczy zdobyte punkty i wyłoni najbardziej aktywną i zaangażowaną w życie szkoły klasę.

I Zadania konkursowe:

 1. W wyznaczonych dniach (1-2 razy w miesiącu) uczniowie będą mieli za zadanie ubrać się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Aby zadanie zostało zaliczone, uczeń musi posiadać na sobie co najmniej 50% danego koloru. Liczba punktów dla klasy liczona będzie następująco: ilość uczniów odpowiednio ubranych przez ilość uczniów w klasie, co daje średnią na klasę.

Wyznaczone dni i kolory:

 1. akademia z okazji Święta Niepodległości – uczniowie ubierają się w barwy biało-czerwone,
 2. mikołajki – uczniowie zakładają czapki Mikołaja,
 3. walentynki – uczniowie ubierają się na czerwono,
 4. Dzień Wiosny – klasa losuje jeden wybrany kolor, w który musi się ubrać,
 5. Dzień Dziecka – uczniowie ubierają się w jak największą ilość kolorów.
 6. Najładniejsze udekorowanie choinki.
 7. W Dniu Zakochanych cała klasa lub wybrane osoby prezentują wiersz o miłości, samodzielnie napisany lub już istniejący.
 8. Z okazji pierwszego dnia wiosny cała klasa lub wybrane osoby prezentują własną piosenkę na melodię innej znanej piosenki.
 9. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasy losują piosenkę ludową lub patriotyczną, którą następnie przedstawiają na akademii z okazji tego święta.
 10. W maju, w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, każda klasa losuje jeden kraj należący do Unii. Zadaniem klasy jest ustroić swoje pomieszczenie jak największą ilością elementów symbolizujących wylosowany kraj.
 11. Raz w miesiącu (termin wyznaczy opiekun samorządu) sprawdzane będzie posiadanie przypiętego logo szkoły. Liczba punktów liczona jest następująco: ilość uczniów z logo szkoły przez ilość uczniów w klasie, co daje średnią na klasę.

II   Zbiórki:

Ponadto klasa zdobywa punkty, biorąc aktywny udział w organizowanych w szkole zbiórkach: makulatury, baterii i akcji Góra grosza.

III   Punktacja zadań i zbiórek:

Klasy po każdym zadaniu będą otrzymywać punkty wg następującego przelicznika:

 • za 1 miejsce 6 punktów,
 • za 2 miejsce 5 punktów,
 • za 3 miejsce 4 punkty,
 • za 4 miejsce 3 punkty,
 • za 5 miejsce 2 punkty,
 • za 6 miejsce 1 punkt.

IV   Nagroda

Zwycięska klasa otrzyma prestiżowy tytuł „Najaktywniejsza i najbardziej zaangażowana klasa” oraz jedną z następujących nagród:

 • wyjście na lody do Kobylina,
 • wyjazd za pół ceny na basen do Krotoszyna lub do Milicza.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zachęcają wszystkie klasy do czynnego udziału w zadaniach konkursowych.

 

W galerii poniżej będziemy prezentować zdjęcia z kolejnych etapów konkursu.

 • akademia z okazji Święta Niepodległości – uczniowie ubierają się w barwy biało-czerwone,
 • mikołajkowe czapki
 • choinka
 • Unia Europejska