Akademia Małego Ogrodnika

W poniedziałek 7 kwietnia pojawili się  w naszym przedszkolu wyjątkowi goście – przedstawiciele Przedsiębiorstwa Hodowlano-Nasiennego W. Legutko, którzy w ramach Akademii Małego Ogrodnika przeprowadzili z dziećmi szczególnie ciekawe zajęcia. W ramach tychże zajęć panie prowadzące przygotowały różnorodne zadania. I tak nasze przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej a także wyklejały ziarenkami ilustracje warzyw i kwiatów. Każde dziecko sprawdziło się również w roli ogrodnika i samodzielnie zasadziło roślinkę, którą zabierało do domu, by dalej ją pielęgnować i obserwować jej rozwój. 

Edukacja przyrodnicza i nauka o otaczającym nas świecie przyrody jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Uczy wrażliwości, dbania o środowisko, rozwija wyobraźnię, pomaga zrozumieć i poznawać procesy zachodzące w przyrodzie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Wiesławowi Legutko i  jego firmie za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola, za przeprowadzenie zajęć przyrodniczych oraz za wszystkie niespodzianki, jakie otrzymały dzieci. Dziękujemy!