Co trzy Mikołaje to nie jeden…

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, zarówno tych małych, jak i trochę starszych. Wtedy bowiem każdy czeka… I tę atmosferę oczekiwania czuć było także w przedszkolu. Z biegiem dnia wszystkie dzieci były już zniecierpliwione i ciągle dopytywały, kiedy spotkają się z tym niezwykłym gościem. Aż w końcu z korytarza słychać było dzwonek i radosne „Ho, ho, ho! Czy są tu grzeczne dzieci?”. Jak co roku Święty Mikołaj nie zawiódł najmłodszych. Sprawił im tym większą niespodziankę, że zjawił się w towarzystwie dwóch innych Mikołajów. W końcu co trzy Mikołaje, to nie jeden…

Przybycie Mikołajów wywołało na twarzach przedszkolaków radość pomieszaną z przerażeniem. Były i łzy… Dzieci przygotowały się na wizytę świętych i zaprezentowały piękny program artystyczny. Pojawiły się aniołki, wróżka, Mikołaj i jego renifery. Wszystkie wyśpiewane piosenki i wyrecytowane wierszyki powiązane były ze świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście program przygotowany przez dzieci bardzo spodobał się Mikołajom, którzy nagrodzili małych aktorów brawami.

Każdy z Mikołajów przyniósł ze sobą ogromny worek prezentów. I tak miejsce pod choinką zajęły lalki, auta, traktory, ciężarówki, spacerówki dla lalek, puzzle, wanienki z przyborami do kąpieli dla lalek, układanki, zestawy mechaników i zestawy lekarskie. Wszystkie zabawki zostają w przedszkolu i będą cieszyć dzieci przez następne dni. Ale na tym nie koniec niespodzianek… Mikołaje przywiozły ze sobą jeszcze pełen kosz słodyczy. Każdy przedszkolak musiał sam odebrać swoją paczkę od Mikołaja, co dla wielu dzieci było nie lada przeżyciem.

Niestety, czas spędzony ze wspaniałymi gośćmi minął szybko. Przedszkolaki pożegnały Świętych piosenką i obiecały, że będą grzeczne przez cały kolejny rok. W zamian za to Mikołaje obiecali, że za rok znowu zjawią się w przedszkolu. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i wyjątkowi goście wyruszyli, by spotkać się z innymi dziećmi. Bo przecież 6 grudnia to jeden, jedyny dzień w roku, na który każde dziecko z radością czeka.