Pożegnanie przedszkola

W czwartek, 26 czerwca, odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości dla najstarszych przedszkolaków – Pożegnanie Przedszkola. Niestety, na ten ważny dzień prognozowano deszczową pogodę, toteż uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, która tego dnia zmieniła się w łączkę pełną kwiatów, motylków i innych stworzeń. Salę po brzegi wypełnili rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz zaproszeni specjalnie na tę okazję goście, a wśród nich: ks. proboszcz Błażej Dojas, p. leśniczy Krzysztof Błaszyk, prezes OSP Smolice p. Wiesław Skowroński oraz p. Daniela Krzyżosiak z Koła Gospodyń Wiejskich.

Grupa II pod kierunkiem p. Małgorzaty Grzywaczewskiej przygotowała piękną inscenizację „Na łące”, która uświetniła uroczystość. Na scenie pojawiło się Słoneczko, różne rodzaje Kwiatków, Motylki, Biedronka, Wrona, a nawet Konik Polny grający pięknie na skrzypkach. Wszyscy mogli zaobserwować kwiaty, które rosną na łące, poznać ich gatunki, zobaczyć przygody barwnych motylków i głodnej wrony. Widzowie zostali również zapoznani z kolorami, które dominują o tej porze roku na łące. Piękne dekoracje i wspaniałe, bogate przebrania sprawiły ogromną radość nie tylko publiczności, ale również małym aktorom. Młodsze przedszkolaki nie zapomniały oczywiście pożegnać wierszem i piosenką swoich starszych kolegów, którzy już we wrześniu usiądą w szkolnych ławkach.

W swoim programie artystycznym starsze przedszkolaki pożegnały przedszkole, lalki, misie i inne zabawki… Wyraziły też obawy, jak to będzie w szkole. Zgodnie jednak przyznały, że już najwyższy czas opuścić mury przedszkola.

W końcu przyszedł czas na podziękowania. Najpierw z rąk pani dyrektor Marleny Kamińskiej dyplomy „Przyjaciel dzieci” oraz symboliczne róże w podziękowaniu za pomoc, wsparcie, za uśmiech i otwarte serca otrzymali: panie z Koła Gospodyń Wiejskich, pan leśniczy Krzysztof Błaszyk, pan Sławomir Kowalczyk, strażacy z OSP Smolice oraz państwo Aneta i Mirosław Nabzdykowie. Dyplomy i kwiaty przekazane zostały również nieobecnym na uroczystości panom Wojciechowi Niedbale i Piotrowi Radojewskiemu, którzy przez cały rok pomagali naszej placówce.

Następnie głos zabrał ks. proboszcz Błażej Dojas, który wraz z panią katechetką Małgorzatą Bieganek-Szczurek rozdał dyplomy wszystkim dzieciom uczęszczającym na katechezę w przedszkolu.

W tym roku szkolnym przedszkole ukończyło 20 przedszkolaków: 10 z nich to siedmiolatki, a 10 – sześciolatki. Z rąk pani dyrektor każdy przedszkolak otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz ufundowaną przez Radę Rodziców śniadaniówkę, która z pewnością przyda się już niedługo… Dzieci pięknymi bukietami kwiatów podziękowały swoim paniom, pracownikom przedszkola, pani dyrektor i pani katechetce.

Pożegnanie przedszkola to z pewnością bardzo wzruszający dzień. Dzieciom tego dnia towarzyszy ogromna radość z nadchodzących wakacji, ale także niepewność i obawa, jak to będzie w nowej szkole, z nową panią i w nowym otoczeniu. Smolickie przedszkolaki to wspaniałe, zdolne, a przede wszystkim odważne dzieci i z pewnością sobie świetnie poradzą w nowym środowisku.