Pracowite ferie w przedszkolu

Wolny czas w ferie zimowe postanowiliśmy wykorzystać ku pożytkowi naszych najmłodszych. Całkiem niedawno udało nam się wymienić w przedszkolu kaloryfery. Podczas ich wymiany, ściągając stare drewniane obudowy, odsłoniliśmy od lat nienaprawiane i niemalowane ściany. Niestety, nie starczyło już ani funduszy, ani czasu na wykończenie ścian, na których nowe grzejniki zostały zawieszone. Zniszczone i brzydkie ściany zostały przysłonięte tapetami i czekały cierpliwie od jesieni aż do ferii zimowych.

Ze względu na małe środki finansowe, jakie mamy do dyspozycji na przedszkole, po raz kolejny poprosiliśmy o pomoc… Tym razem naszą prośbę skierowaliśmy w stronę rodziców. Już następnego dnia po spotkaniu z rodzicami przedszkolaków zgłosił się pan Sławomir Kowalczyk, który zaoferował swoją pomoc w remoncie przedszkola. Pan Sławek wraz z panią dyrektor sporządził listę potrzebnych materiałów: gips, kleje, farby, pigmenty, pianka uszczelniająca, pędzle, siatki, packi itp. Wszystko zakupiono z budżetu przedszkola za łączną kwotę 347,55 zł. Wszelkie prace remontowe, takie jak oczyszczanie ścian, wyrównywanie, zaklejanie dziur, gipsowanie, ścieranie, malowanie, wykonał nieodpłatnie pan Sławek wraz ze swoim pracownikiem, panem Pawłem Radojewskim, oraz panem woźnym Adamem Szyrnerem. Było to wielkie przedsięwzięcie, wymagające wysiłku, nakładu pracy, ale i czasu. Pan Sławek wraz z panem Pawłem poświęcili na remont w przedszkolu 5 dni (kosztem własnej firmy), a efekty ich ciężkiej pracy wszyscy możemy teraz podziwiać w przedszkolu. Ściany są pięknie wyrównane, gładkie i pomalowane.

Cieszy nas bardzo fakt, iż apel o pomoc, skierowany do rodziców, nie pozostał bez odzewu. Można by się smucić, bo zareagował tylko jeden tatuś. Jesteśmy jednak optymistami i wierzymy, iż w przyszłości będzie on wzorem dla innych. Kierujemy w stronę pana Sławka wielkie słowa uznania i wdzięczności.

DZIĘKUJEMY panu Sławkowi Kowalczykowi oraz jego pracownikowi panu Pawłowi Radojewskiemu za zrozumienie, życzliwość, bezinteresowną pomoc, za trud pracy i poświęcony czas. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Pomóżmy dzieciom zrozumieć tę niezwykłą prawdę, iż warto pomagać. Najlepszym sposobem w procesie edukacji i wychowania jest dawanie przykładu. Oby pan Sławek stał się wzorem dla innych rodziców. Bo przecież tylko efektywna współpraca przedszkola z rodzicami może przynieść wymierne korzyści.