Wielkanoc w przedszkolu

Dnia 11 kwietnia br. w grupie pani Violetty odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć związana była z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

W przedstawieniu udział brały wszystkie dzieci z grupy I. Przedszkolaki pojawiły się przed zaproszonymi gośćmi w pięknych, kolorowych przebraniach kurczaczków, zajączków i pisanek. W wierszach i piosenkach w humorystyczny sposób ukazane zostały tradycje i zwyczaje świąt Wielkiej Nocy. Zadbano również o niespodzianki. Dzieci obdarowały swoich rodziców postaciami zająca i kurczaka wykonanymi z papieru oraz pięknymi palmami z bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły.

Zajęcia otwarte dostarczyły zarówno dzieciom jak i zaproszonym rodzicom wielu pozytywnych emocji. Mimo natłoku zajęć i obowiązków związanych z przygotowaniem świąt prawie wszyscy rodzice znaleźli czas, by usiąść i docenić pracę i wysiłek, jakie dzieci włożyły w przygotowaną inscenizację. Zaproszeni goście mieli możliwość obserwowania postawy i zachowania swojego dziecka oraz jego umiejętności współdziałania w zespole.