Zajączek w przedszkolu

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować. Należy wystawić koszyczek wyścielony słomą lub pociętą w paski, kolorową bibułką. Właśnie tak przygotowane gniazdka można było zobaczyć na placu przedszkolnym. Pięknie udekorowane i kolorowe. Zajączek żadnego z nich nie pominął.

Przedszkolaki długo i niecierpliwie czekały tego dnia na przyjście „zajączka”. Toteż wielkie było zdziwienie naszych najmłodszych, gdy wychodząc na plac przed przedszkolem, odkryli przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki. Jednak zdziwienie na twarzach szybko zastąpiły uśmiechy, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów.

Za przygotowanie „zajączkowych” niespodzianek DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym rodzicom. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków, widocznych na zdjęciach poniżej, niech będą wyrazem naszych gorących podziękowań.