Przedszkolaki w krainie Króla Lwa

Zgodnie z omawianą na zajęciach przedszkolnych tematyką, dotyczącą teatru, grupa I wraz z panią Violettą Pilujską udała się 27 marca br. do Krotoszyna. Tam w sali kina Przedwiośnie przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny „W krainie Króla Lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Jest to piękna opowieść o małym, ciekawym świata lwiątku, które musi opuścić swoje rodzinne strony i udać się na wygnanie. Podczas pełnej przygód podróży bohater poznaje nowych towarzyszy i pokonuje wiele przeszkód, by w końcu zmienić się w króla zwierząt. Wzruszająca historia na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów – „Króla Lwa”, opowiedziana jest w autorskim scenariuszu, z pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych masek i pulsujących, etnicznych rytmów.

Nasi najmłodsi przenieśli się na czas widowiska w kolorowy świat Afryki. Wspaniałe kostiumy, żywiołowe piosenki, precyzyjna choreografia dodały spektaklowi niepowtarzalnego wymiaru, a przedszkolakom dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo zapamiętają tę niezwykłą podróż w głąb dzikiego lądu.