Przedszkolne świętowanie …

W niedzielne popołudnie dnia 14 grudnia sala OSP w Smolicach wypełniona była po brzegi. To rodzice, dziadkowie i przyjaciele przedszkola przyjęli zaproszenie najmłodszych, którzy przygotowali dla nich niezwykłą niespodziankę. Wierni tradycji przez wiele dni pod okiem swoich Pań prowadzili próby, ćwiczyli role, by zorganizować świąteczną, choinkową uroczystość.

Dzieci starsze pod kierunkiem p. Violetty Pilujskiej zaprezentowały piękne jasełka. Mali artyści wcielili się w postaci Maryi, Józefa, aniołków, a do betlejemskiego żłóbka przybyli nie tylko tradycyjnie – pastuszkowie, trzej królowie, dzieci, ale i zwierzątka… Każda z postaci oddawała pokłon i przyniosła Jezuskowi dary – m.in. szczere, otwarte serca oraz chlebek, śmietankę, kożuszek, kocyk, by otulić nim Dzieciątko … Pięknie zabrzmiały kolędy, te tradycyjne i te przygotowane specjalnie na potrzeby jasełek.

Świąteczny montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez najmłodsze dzieci pod kierunkiem p. Małgorzaty Grzywaczewskiej mówił o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, a towarzyszyła mu pełna ekspresji gra na instrumentach perkusyjnych i gromki śpiew maluszków …

Śpiew, radość dzieci niosły się echem bardzo daleko … , bo usłyszeli je wysłannicy św. Mikołaja, czyli nasze wielkopolskie Gwiazdory, którzy w asyście „elfów” (strażaków z OSP Smolice) przybyli z workami pełnymi prezentów… Życzliwi, serdeczni, pełni ciepła i humoru, hojnie obdarowywali upominkami wszystkie dzieci. I choć czasem w którymś oku zakręciła się jakaś łezka (bo przecież to nigdy nie wiadomo, czy znają oni wszystkie przedszkolne przewinienia), po chwili jednak cały strach gdzieś pryskał, bo kosze pełne cukierków szybko ukoiły każdy smutek …

Piękne barwne stroje, kostiumy, niezwykła świąteczna dekoracja sprawiły, że wszyscy widzowie oczami wyobraźni przenieśli się wraz z dziećmi do Betlejem i poczuli prawdziwą atmosferę świąt … Występy dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną na sali publiczność. Było to ogromne przedsięwzięcie, okupione wielogodzinnymi przygotowaniami. W tym miejscu z całego serca dziękujemy Rodzicom, Wychowawczyniom, Paniom z Przedszkola, Strażakom za życzliwość i bezinteresowną pomoc w przygotowaniu nasze uroczystości , dekoracji, kostiumów dla dzieci.

Wasze poświęcenie, zaangażowanie są dla nas bezcenne i zasługują na wielkie uznanie i szacunek .