Smolicki „Bezpieczny Przedszkolak”

W ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak” 18 czerwca br. odwiedzili nasze przedszkole wyjątkowi goście: pan Andrzej Wichłacz – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie oraz pani sierż. sztab. Teresa Walkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Pani sierżant przypomniała najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno na rowerze, jak i pieszo. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomniała przedszkolakom również, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach: nad wodą, gdy jesteśmy sami w domu, w pobliżu nieznanych zwierząt czy gdy zaczepia nas obca osoba. I choć nie są to tematy obce, to przedszkolaki słuchały z dużym skupieniem i uwagą, chętnie odpowiadały na pytania, czasem ujawniając małe grzeszki drogowe własnych rodziców. W trakcie pogadanki pani Teresa wspomniała również o dużej roli elementów odblaskowych w kontekście poprawy bezpieczeństwa.

Pan naczelnik Andrzej Wichłacz przywiózł przedszkolakom prezenty. Każdy starszak otrzymał kamizelkę odblaskową. Będą one służyły wszystkim dzieciom do poprawy bezpieczeństwa na spacerach. Z pewnością smolickie przedszkolaki będą teraz lepiej widoczne na drodze.