Wiosenny Dzień Kobiet

Rada Rodziców Szkoły i Przedszkola postanowiły w tym roku szkolnym uczcić Dzień Kobiet… na wiosennie. Dnia 22 marca w sali OSP w Smolicach zorganizowały więc Wiosenny Dzień Kobiet. Przed licznie zgromadzonymi paniami zaprezentowały się dzieci przedszkolne i szkolne.

Grupa starszaków pod czujnym okiem p. Violetty Pilujskiej zaprezentowała historię miłości Bociana i małej Żabki, która zakończyła się marszem weselnym. Wszystkie panie gromkimi brawami dziękowały zielonym żabkom za przedstawienie.

Później zaprezentowali się uczniowie. Swoim ekologicznym występem podziękowali kończącej swe panowanie Zimie oraz powitali nadchodzącą Wiosnę. Na scenie podziwiać można było piękne, wiosenne Kwiaty, zieloną Żabkę, mądrą Sowę, a nawet pana Leśniczego, który dba o porządek w lesie. Swoim apelem edukacyjnym, przygotowanym pod kierunkiem p. Doroty Krajewskiej i p. Pauliny Matysiak-Zalewskiej, uczniowie klas III-VI zachęcali do dbania o środowisko.

Rada Rodziców zatroszczyła się również o pokrzepienie ciała. Zgromadzone panie przy smacznej kawie i cieście oraz pysznej galaretce z owocami i bitą śmietaną miło spędziły czas, czekając na ostatnią atrakcję – występy grup tanecznych ze Szkoły Tańca MG NEW LOOK p. Malwiny Gumiennej.

Niedzielne popołudnie minęło wszystkim zgromadzonym w sali paniom miło i przyjemnie.