Bożonarodzeniowe spotkanie

      boże narodzenieW sobotnie popołudnie, 12 grudnia, w sali wiejskiej w Smolicach, przy licznie zgromadzonej widowni, odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, które od wielu dni przygotowywały pod okiem swoich pań.

         Grupa starszaków opowiedziała tradycyjną historię narodzin Jezusa. Na scenie pojawili się Maryja z Józefem, trzej Królowie, pasterze… Jasełka przedszkolaków, przygotowane przez panią Małgorzatę Grzywaczewską, wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Całości dopełniały barwne stroje i piękna świąteczna dekoracja sceny.

         Grupa dzieci młodszych wystąpiła w strojach Smerfów i zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny, przygotowany pod opieką pani Violetty Pilujskiej. Swoim głośnym śpiewem zaprosiła przebywających nieopodal Gwiazdorów, które przybyły do dzieci z mnóstwem prezentów. Każdy przedszkolak, mały i duży, grzeczny i ten mniej grzeczny, otrzymał gwiazdkowy upominek.

         Sobotnie popołudnie upłynęło w świątecznej atmosferze. Zarówno występy dzieci przedszkolnych, jak i spotkanie z Gwiazdorami dostarczyły wszystkim niezwykłych emocji. Cieszy fakt, iż mimo wielu przedświątecznych obowiązków rodzice, dziadkowie, krewni znaleźli czas, by wraz z dziećmi radować się ze zbliżającego Bożego Narodzenia.

         Za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu bożonarodzeniowego spotkania serdeczne podziękowania należą się Wychowawczyniom i Paniom z przedszkola, Rodzicom oraz Strażakom OSP Smolice. Wielogodzinne próby, szycie kostiumów oraz przygotowanie dekoracji z pewnością nagrodzono gromkimi oklaskami widowni i szczerymi uśmiechami dzieci.