Ratujemy i uczymy ratować

    W pierwszy dzień ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Smolicach było gwarno i wesoło. Dla dzieci, które czas wolny spędzają w domach, przygotowano interesującą ofertę zajęć. Dzięki nauczycielom nie będą spędzać całych dni przed ekranami telewizorów, komputerów lub z komórkami w dłoniach.

    W zajęciach pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” udział wzięło 30 osób. Smolicka szkoła  już od kilkunastu lat bierze udział w programie RUR. Dzieci oswajane są z tak ważnymi zagadnieniami jak ratowanie życie. Dzięki takim zajęciom pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 
   W trakcie zajęć wykorzystane zostały przekazane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Szkolenie dla dzieci przeprowadzili wykwalifikowani w tym zakresie nauczyciele: pan Karol Gozdek i pani Edyta Szymczak.

    Również pierwszego dnia ferii odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie Klubu Książki prowadzonego przez panią Beatę Łopaczyk. Na spotkanie klubu zaproszona została pani Dorota Krajewska, polonistka, bibliotekarka, miłośniczka książek. Pani Dorota opowiedziała zgromadzonym o korzyściach płynących z czytania, o swoich upodobaniach literackich, o ciekawych pozycjach książkowych, zachęcała do czytania.