Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią”

    Dnia 18 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny pt: „Nad przepaścią”, przeznaczony dla uczniów klas IV-VII. Jego celem było pokazanie, jakie zagrożenia płyną z zażywania dopalaczy, narkotyków oraz innych używek.

    Spotkanie otworzyła pani dyrektor Marlena Kamińska, która przywitała wszystkich obecnych i wyjaśniła cel spotkania – ukazanie negatywnego wpływu w/w środków na ludzi.

Następnie głos przejęli aktorzy, którzy wprowadzili nas w świat człowieka znajdującego się w sidłach nałogu.

    Bohaterowie spektaklu  to dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją wspinaczki sportowej. Hobby, któremu się poddają, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. W pewnym momencie wartości te zostają poddane ciężkiej próbie wynikającej z zafascynowania jednego z nich „luzackim” stylem życia,  pozornej wolności w postaci używek i „wspomagaczy” różnego rodzaju. Była to opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń.

    Ciekawą formą podsumowania rozważań, okazała się dyskusja, w którą chętnie włączyli się uczniowie. Dowiedzieliśmy się, jak reagować i gdzie można znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach. Spektakl dał możliwość głębokich przemyśleń oraz uświadomił młodym ludziom, że nie warto spieszyć się do dorosłości.