Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym

We wtorek 30 kwietnia w Kobylinie na Sali „Pilawa” odbyły się Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym. Rywalizacja w szkołach podstawowych podzielona była na dwie grupy chłopców i dziewcząt, pierwsza to klasy I – IV, druga klasy V – VI. Cała impreza rozgrywana była systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych spotkań.

Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowało ośmiu zawodników czterech chłopców i cztery dziewczyny. W najmłodszej kategorii dziewcząt nasza jedyna zawodniczka Wiktoria Przewoźna przegrała swoje mecze i odpadła z turnieju. W tej samej grupie wiekowej tylko chłopców również mieliśmy tylko jednego ucznia Nikodema Skupina, któremu udało się wygrać jedno spotkanie, jednak nie pozwoliło to na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce turnieju. Wśród starszych uczestników w grupie dziewcząt tylko Annie Jędrkowiak nie udało się zwyciężyć w żadnym spotkaniu, natomiast Katarzyna Płaczek i Alicja Jackowiak wygrały tylko raz i także zakończyły swój udział na miejscach powyżej szóstego.

Najlepiej zaprezentowali się chłopcy w grupie klas V-VI. Patryk Białek wygrał jedno spotkanie, Adam Kulawski okazał się lepszy od swoich przeciwników, aż trzykrotnie, jednak do walki o miejsce na podium zabrakło jednego tryumfu i ostatecznie swój udział zakończył na piątym miejscu. Największy sukces osiągnął Grzegorz Kończak, który po raz kolejny musiał uznać wyższość jedynie swojego odwiecznego rywala Mateusza Boruckiego i ostatecznie zajął wysokie drugie miejsce. Dodatkowo należy zaznaczyć, że rocznikowo Mateusz jest o rok starszy od Grzegorza, jednak organizatorzy nie zaznaczyli w komunikacie rocznika zgłoszeń tylko klasy i wszystko jest zgodne z regulaminem.