XIX Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

10 listopada zgodnie z tradycją odbył się 19 turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości organizowany przez SP w Zalesiu Małym.

Turniej rozgrywany jest w kategorii klas I-IV dziewcząt i chłopców, klas V – VI dziewcząt i chłopców oraz gimnazja dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowało 10 uczniów. Najlepiej spisał się Grzegorz Kończak, który w kategorii chłopców klas V-VI zajął drugą lokatę przegrywając jedynie z Boruckim, który jest uczniem klasy VI, jednak rocznikiem powinien chodzić do I klasy gimnazjum. Pozostali zawodnicy ze Smolic w tej kategorii znaleźli się poza podium. Adam Kulawski wygrał 2 mecze i tyle samo przegrał, Patryk Białek zwyciężył w jednym meczu i odniósł dwie porażki, natomiast Marcin Nowacki nie zaznał smaku zwycięstwa. Małe rozczarowanie można mieć w rywalizacji dziewcząt ze starszych klas, gdzie Alicja Jackowiak i Katarzyna Płaczek nie dotarły do strefy medalowej. Pierwsza zawodniczka wygrała tylko dwa mecze, gdzie w meczu który był przepustką do najlepszej czwórki przegrała z Weroniką Brenkt, z którą wygrała w pierwszym swoim meczu. Kasia natomiast zanotowała tylko jedną wygraną co na taką zawodniczkę jest trochę za mało. W tym gronie pojedynki swoje toczyła ostatnia z naszych uczennic Anna Nabzdyk, jednak nie odniosła żadnego zwycięstwa. W tej kategorii pierwsze cztery miejsca powędrowały do SP w Kuklinowie, która to szkoła uprzedzając fakty wygrała w rywalizacji drużynowej.

Najmłodsza kategoria należała wśród dziewcząt do rewelacyjnej Klaudii Wachowiak uczennicy pierwszej klasy SP w Kobylinie. Barw Smolic broniła Wiktoria Przewoźna, która od niedawna włada rakietką do tenisa i nie można było od niej oczekiwać sukcesów. Zagrała dwa mecze obydwa przegrała, jednak mogła zmierzyć się z lepszymi zawodniczkami, co na pewno będzie procentować z przyszłości. Ponieważ każde uczestnictwo w zawodach dodaje pewności siebie i pozwala walczyć ze stresem. W tym samym przedziale wiekowym toczyli swoje mecze chłopcy i podobnie jak wśród dziewcząt uczniowie naszej szkoły: Konrady Jan oraz Nikodem Skupin, jednak nie zdołali pokonać żadnego z przeciwników.

Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie zobaczyli, że nie są najlepsi i tylko ciężką i wytrwałą pracą można podnosić swoje umiejętności i toczyć równorzędne boje z najlepszymi.