IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W SMOLICACH

Dnia 12 czerwca 2014 roku w Smolicach odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Do Smolic zawitały zespoły szkół podstawowych w Zdunach, Zalesiu Małym i Kuklinowa. Drużyny na boisku liczyły po czterech zawodników w polu i bramkach. Mecze rozgrywane były 2 x 10 minut, systemem każdy z każdym.

Ogólnie mecze nie stały na wysokim poziomie, jednak niektóre z nich były bardzo zacięte i wyrównane, gdzie o ostatecznej wygranej decydowała jedna bramka. Nasza drużyna zachowała się bardzo „gościnnie” i nie wygrała żadnego meczu, jednak w każdym starała się grać do końca i walczyć o jak najlepszy wynik. W pierwszym meczu smoliczanie przegrali z Zalesiem 4:2 , mimo że wygrywali 1:0. W kolejnym spotkaniu przeciwnikami naszego zespołu była ekipa z Kuklinowa, której również nie udało się nam pokonać i ostatecznie przegraliśmy 3:2. W ostatnim meczu z najlepszą drużyną ze Zdun nie mieliśmy zbyt dużo do powiedzenie i w końcowym rozrachunku wynik brzmiał 5:1 dla gości.

Bardzo ciekawy mecz oglądali kibice, kiedy na boisku byli zawodnicy ze Zdun i Zalesia Małego. Niespodziewanie zawodnicy z Zalesia stawiali dzielnie opór teoretycznie lepszej ekipie ze Zdun, jednak mimo ambitnej walki do ostatniej sekundy, ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się ci drudzy, wygrywając 3:2.

W całym turnieju najbardziej emocjonujący okazał się ostatni mecz, decydujący o drugiej lokacie, w którym zmierzyły się reprezentacje Zalesia i Kuklinowa. Tym pierwszym do tryumfu wystarczał remis. Jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy z Zalesia. Radość ich nie trwała długo, bo po kliku chwilach Kuklinów doprowadził do remisu, a następnie strzelając drugą bramkę wyszedł na prowadzenie. Tym razem entuzjazm tych drugich trwał zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż do wyrównania doprowadzili zawodnicy z Zalesia. Po zmianie stron skuteczniejsi byli uczniowie z Kuklinowa, którzy aplikując dwie bramki przeciwnikom, wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Mimo nieprzerwanego ataku drużyny z Zalesia do końca meczu udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 4:3. I po ostatnim gwizdu z drugiego miejsca cieszyli się zawodnicy z Kuklinowa. Zwycięzcą całego turnieju, jak na jesieni, została ekipa ze Zdun. Koniec zmagań zwieńczyło wręczenie nagród, którymi, jak co roku, dla każdej ekipy był dyplom, puchar i nagroda rzeczowa w postaci piłki.

Podsumowując, kolejny turniej można zaliczyć do udanych. Warunki pogodowe idealne, atmosfera wśród kibiców niczym jak na Mundialu w Brazylii. Mecze bardzo emocjonujące i przebiegające w miłej i przyjaznej atmosferze, oczywiście z przestrzeganiem zasady fair play.

Ponadto wielkie słowa podziękowania i wdzięczności dla Pawła Plewy – przyjaciela SP w Smolicach, który ufundował puchary i piłki dla wszystkich zespołów. Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i zapraszamy już za rok na jubileuszowy X turniej o Puchar Dyrektora Szkoły.

 

Nazwa drużyny1234Punkty


BramkiMiejsce
Smolice2 : 42 : 31 : 505 : 12IV
Kuklinów4 : 23 : 42 : 339 : 9III
Zalesie Małe

3 : 2

4 : 32 : 769 : 12

II
Zduny5 : 1


3 : 27 : 29


15 : 5I