ELIMINACJE POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR TYMBARKU

13 listopada w czwartek na orliku w Krotoszynie odbyły się powiatowe eliminacje piłki nożnej dziewcząt z klas trzecich i młodsze o puchar Tymbarku. Do zawodów zgłosiły się cztery ekipy, jednak drużyna z Koźmina Wlkp. nie dojechała i na placu boju oprócz naszej reprezentacji dziewcząt stanęły zespoły z Lutogniewa i SP nr 8 w Krotoszynie. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2×8 minut, a na boisku drużyny liczyły 5 zawodniczek + bramkarz. W meczu otwarcia zawodniczki ze Smolic podejmowały koleżanki z Lutogniewa i po bardzo zaciętym pojedynku lepsze o jedną bramkę okazały się Smoliczanki a gola na wagę zwycięstwa zdobyła Julia Puślecka. Kilka razy nasz zespół od utraty gola uchroniła rewelacyjnie spisująca się na bramce Klaudia Skupin.

W kolejnym meczu piłkarki ze SP nr 8 pokonały 3:0 Lutogniew. W ostatnim spotkaniu tego dnia naprzeciw siebie stanęły nie pokonane do tej pory dziewczęta z Krotoszyna i Smolic. Niestety mimo bardzo ambitnej grze i walce do końca nasze zawodniczki musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek z „ósemki”, które ostatecznie wygrały cały mecz 3:0 i to one zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentować nasz powiat w dalszej rywalizacji. SP w Smolicach w końcowym rozrachunku zajęła drugą pozycję co można uznać za bardzo dobry wynik.

W zawodach naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Klaudia Skupin, Julia Puślecka, Nikola Roszek, Natalia Jarus, Martyna Kubiak, Oliwia Gierlik, Zofia Polna i Zofia Jeziorek.